Aktualności

Podziel się

Centrala

Wilo Polska Sp. z o.o.

ul. Jedności 5
05-506 Lesznowola

Skontaktuj się z nami!

801 369 456

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 16:00

 

Informacje dla Studentów

Wilo Young Professionals

Plakat A1 Wilo Youg Professional WANTED 2013 FINAL

Wilo Young Professionals - program rozwoju zawodowego studentów uczelni technicznych.

 

Program Wilo Young Professionals powstał w roku 2012, z myślą o studentach Wyższych Uczelni Technicznych.  Jego założeniem jest poszerzanie wiedzy przyszłych inżynierów poprzez:

  • płatne praktyki zawodowe w centrali i zakładzie produkcyjnym firmy Wilo SE w Dortmundzie oraz Wilo PL w Lesznowoli.
  • możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych i nauki samodzielnej pracy oraz współpracy w międzynarodowej grupie
  • połączenia teorii i praktyki w przedsiębiorstwie reprezentującym najwyższy poziom technologii zgodny z profilem kształcenia szkolenie z zasad doboru urządzeń pompowych
  • materiały techniczne i pomoce projektowe

W tym roku to już trzecia edycja programu Wilo Young Professionals, którego ideą jest wspieranie młodych inżynierów, pomagając im rozpocząć życie zawodowe zgodne z kierunkiem ich wykształcenia. W praktyce oznacza to możliwość odbycia płatnego stażu zawodowego w Wilo Polska.

Dla osób, które napiszą pracę dyplomową o energooszczędnych rozwiązaniach Wilo czekają miesięczne praktyki w Wilo SE w Dortmundzie. W 2013 roku dwie osoby skorzystały z takiej możliwości i bardzo wysoko oceniły program praktyk.

W tym roku 5 osób odbyło praktyki w Wilo Polska. Ich opinie są najlepszym dowodem na pozytywną ocenę odbytych praktyk.

 

„…Praktyki w Wilo Polska są najlepszym uzupełnieniem wiedzy zdobytej na uczelni. Dzięki nim projektant może dowiedzieć się, jakich błędów unikać przy projektowaniu. Wszystko to odbywa się w miłej, serdecznej atmosferze pracy i to w dodatku za pieniądze! Każdemu poleciłabym odbycie praktyk w Wilo Polska. Jest to wspaniała i wartościowa przygoda.”

 

„…Bardzo się cieszę, że w okresie odbywania stażu miałem okazję zdobyć wiedzę dotyczącą funkcjonowania przepompowni ścieków, ponieważ moja specjalizacja na studiach nie obejmuje poruszanych tam kwestii. Pierwszy raz miałem możliwość uczestnictwa w odbiorze technicznym. Doświadczenie to pozwoliło mi poszerzyć swoje horyzonty oraz sprawiło, że zacząłem interesować się tego typu zagadnieniami.”

 

„…Bardzo interesującym działem z mojego punktu widzenia był również dział serwisu. W tym dziale zapoznałem się z dokładną budową pomp oraz samodzielnie mogłem je rozmontować, a także brałem udział w naprawach pomp przysłanych przez klientów. Uczestniczyłem w kontroli jakości urządzeń wchodzących na rynek dzięki stacji pomiarowo naprawczej dla pomp do wody czystej, poprzez przeprowadzanie prób szczelności, sprawdzanie punktów pracy i sporządzanie charakterystyki pracy pomp i zestawów hydroforowych. Oprócz pomp do wody czystej pokazano mi również stanowisko testowe pomp do wody zanieczyszczonej i ścieków, gdzie przeprowadzono test pomp zatapialnych zgłoszonych do serwisu. Praktyka w dziale serwisu obejmowała również wyjazd na przeglądy pracujących urządzeń Wilo, miałem możliwość wyjazdu z serwisantami na przegląd przeciwpożarowych zestawów hydroforowych.”

 

„…Praktykę oceniam jako bardzo udaną. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mi skonfrontować moją wiedzę teoretyczna ze studiów z praktyką. Miło będę wspominać pobyt w firmie Wilo, który dostarczył mi wielu cennych doświadczeń. Bez wątpienia wykorzystam je w przyszłości.”

 

Podziel się

Witamy

Jeśli mają Państwo pytania prosimy o kontakt.

 

 

T 801 369 456
T 801 DO WILO

F 22 702 61 00

SZKOLENIA DLA STUDENTÓW

 

 

Pioneering for You