Pioneering for You

Aktualności

Centrala

Wilo Polska Sp. z o.o.

ul. Jedności 5
05-506 Lesznowola

Skontaktuj się z nami!

801 369 456

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 16:00

 

Magazyn PROFI

Zapraszamy do zapoznania się z gazetką PROFI dla Instalatorów. Znajdą tu Państwo bieżący numer gazetki jak również wydania archiwalne.

Magazyn PROFI numer 17

Magazyn PROFI numer 17

Profi 17 2014

 W tym wydaniu PROFI zapraszamy też do wyjątkowej promocji jesiennej z okazji 20-lecia Wilo Polska.

Ponadto poświęciliśmy dużo uwagi wskazaniu różnic pomiędzy pompami standardowymi i „premium” w pompach do c.o. oraz pompach do odwodnień i podnoszenia ciśnienia wody.

W artykule na str. 7 przedstawiliśmy Wilo-DrainLift Con – kompaktowe urządzenie do odprowadzania kondensatu.

Na 8 stronie zaś opisaliśmy możliwości serwisowe stacji prób pomp do wody czystej i pomp zatapialnych do wody zanieczyszczonej i ścieków.

 

Życzymy przyjemnej lektury!

 

 

 

Magazyn PROFI numer 16

Magazyn PROFI numer 16

PROFI 16 front

W tym wydaniu PROFI przedstawiamy Państwu nowe typoszeregi pomp Wilo-Yonos PICO, które zostały wprowadzone z myślą o instalacjach ogrzewania podłogowego. Ponadto artykuł o niedawno wprowadzonej na rynek pompie Wilo-EMHIL do zaopatrzenia w wodę instalacji domowych a także informacje o promocji jesiennej.

Zapraszamy do lektury

Magazyn PROFI numer 15

Magazyn PROFI numer 15

Magazyn PROFI Numer 15

W tym numerze przedstawiamy nową pompę Wilo-Yonos PICO. Spełniająca warunki nakładane przez Dyrektywę ErP pompa o najwyższej sprawności do powszechnych zastosowań to najnowsze rozwiązanie Wilo. Pompa Wilo-Yonos PICO będzie wyznaczała standardy na najbliższe lata! Z tą pompą jest związana również promocja jesienna Wilo. Od 1 września 2012 do wyczerpania zapasów do każdego opakowania Wilo-Yonos PICO dodajemy komplet śrubunków GRATIS! Szczegóły dotyczące Promocji będą dostępne u Dystrybutorów Wilo. Rozwiązaliśmy również konkurs na najstarszą, działającą pompę Wilo. Okazuje się, że nasze pompy pracują niezawodnie przez 41 lat! Szczegóły konkursu na stronie 3. Życzymy przyjemnej lektury!

 

Magazyn PROFI numer 14

Magazyn PROFI numer 14

profi 14

W tym wydaniu PROFI przeczytacie Państwo o pompach Wilo, które już dziś spełniają przyszłe standardy. Dowiedzą się Państwo, jakie korzyści są możliwe do osiągnięcia, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii High Efficiency i jakie cechy naszych pomp przekładają się na tak znaczącą redukcję zużycia energii elektrycznej i emisji CO2. A to wszystko dla oszczędności domowych budżetów i środowiska naturalnego.

 

Magazyn PROFI numer 13

Magazyn PROFI numer 13

profi 13

    Na targach ISH firma WILO przedstawiła wiele nowości w tym pompę dławnicową Wilo-Startos GIGA, która dzięki swojej rewolucyjnej konstrukcji silnika, o sprawności powyżej 94%, pozwoli na oszczędności energii elektrycznej do 70% w stosunku do standardowych pomp. O tej i innych nowościach WILO przeczytają Państwo na stronie 3.

Magazyn PROFI numer 12

Magazyn PROFI numer 12

profi 12

W tym numerze zachęchamy do przyłączenia się do akcji Wilo i Fundacji Nasza Ziemia "Prezent dla Ziemi".

Ustanawiając od lat standardy w dziedzinie energooszczędności i propagując stosowanie pomp najnowszej generacji, zrobiliśmy kolejny krok w przyszłość. Dziś mówimy już nie tylko o zmniejszeniu zużycia energii i redukcji emisji dwutlenku węgla. Chcemy przyczynić się do przyszłej absorpcji C02 przez posadzone drzewa, bo jedno drzewo dostarczy w przyszłości tlen dla 4 dorosłych osób.

Za każdą zakupioną przez Państwa pompę klasy energetycznej A, my zasadzimy 1 drzewo.

Magazyn PROFI numer 11

Magazyn PROFI numer 11

Magazyn PROFI numer 11

Na co dzień nie myślimy o tym, że około 15% całkowitego zużycia energii elektrycznej w Europie przypada na pompy i o tym, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na ludziach mających wpływ na rodzaj montowanych pomp. Komisja Europejska zakwalifikowała pompy obiegowe do produktów priorytetowych, dla których należało ustanowić kryteria dotyczące Ekoprojektu (EuP – ang. Energy using Products). Od 1 stycznia 2013 będzie można stosować tylko takie bezdławnicowe pompy wolno stojące, których współczynnik efektywności energetycznej (EEI) nie będzie przekraczał 0,27. Aby zrozumieć założenia Ekoprojektu i wiedzieć, jakie pompy spełniają już dziś te kryteria, polecamy artykuł na stronie 3 i 4.

Magazyn PROFI numer 10

Magazyn PROFI numer 10

Magazyn PROFI numer 10

Szanowni Państwo!

Na łamach tego numeru PROFI przedstawiamy Państwu Wilo-Star-Z NOVA - ultraenergooszczędną pompę do c.w.u., która zużywa jedynie 2 do 4,5 W energii elektrycznej, a koszty zużycia energii plasują się od 7 do 14 zł rocznie! Prócz oczywistej zalety, jaką jest energooszczędność, ma ona także wiele innych, które opisujemy w artykule na stronie 3. W hurtowniach czekają na Państwa produkty objęte promocją „Wiosenne cięcie cen”. Okresowo obniżyliśmy ceny wielu pomp WILO, a dodatkowo w każdym opakowaniu promocyjnym czeka na Państwa prezent. W okresie wiosennych roztopów gorącym tematem są pompy zatapialne do odwadniania i odprowadzania brudnej wody. O zaletach tych pomp WILO przeczytacie Państwo na stronie 2.

Magazyn PROFI numer 9

Magazyn PROFI numer 9

Magazyn PROFI numer 9

Ostatnie w tym roku wydanie PROFI skłania do podsumowań. Dlatego ten numer poświęciliśmy głównie dwóm tematom, które poprowadzą nas od najstarszych do najnowszych dostępnych w Polsce pomp. Z jednej strony chcielibyśmy Państwu przedstawić nasze najmłodsze dziecko – ultraenergooszczędną pompę WILO -Stratos PICO, która dzięki zastosowanej technologii 3 W zużywa 2 razy mniej energii elektrycznej niż jakakolwiek inna pompa na rynku. Prócz oczywistej zalety, jaką jest energooszczędność, ma ona także wiele innych, które opisujemy w artykule na stronie 3. Z drugiej zaś strony poszukaliśmy pomp WILO, które dają realne świadectwo swojej niezawodności, jednych z najstarszych pomp WILO pracujących w PEC, czyli tam, gdzie eksploatowane są w najbardziej ekstremalnych warunkach i pracują niezawodnie po 15-17 lat. Z Prezesami ŁEC Łobez i MPEC Braniewo rozmawiał jeden z naszych pracowników – wywiad na stronie 2.

Magazyn PROFI numer 8

Magazyn PROFI numer 8

Magazyn PROFI numer 8

W 2007 roku z sukcesem została wprowadzona na polski rynek pompa Wilo-Smart, która od razu zyskała wysoką ocenę instalatorów. W 2009 roku pojawi się jej następczyni – Wilo-Smart w klasie energetycznej A. O szczegółach przeczytacie Państwo w artykule na 2 stronie. Okazuje się, że zużycie energii elektrycznej staje się kluczowym kryterium przy wyborze urządzeń elektrycznych. Dlatego w artykule na stronie 3 przybliżymy Państwu już znane energooszczędne pompy Wilo-Stratos ECO.

Magazyn PROFI numer 7

Magazyn PROFI numer 7

Magazyn PROFI Numer 7

W tym numerze zaprezentujemy Państwu nowości przedstawione na targach ISH we Frankfurcie - największych w branży targach instalacji grzewczych, sanitarnych i kanalizacyjnych.

Magazyn PROFI numer 6

Magazyn PROFI numer 6

profi 12

W bieżącym wydaniu PROFI koncentrujemy się na dwóch bardzo ważnych aspektach użytkowania pomp – czystości wody w instalacji i generowaniu oszczędności. Dlatego zaprezentujemy Państwu urządzenie zaopatrujące domy w ciepłą wodę użytkową, które skutecznie eliminuje bakterie z rodzaju Legionella. Udowodnimy, że stosując energooszczędne pompy nowszej generacji, można zredukować zużycie energii nawet do 80%. Wybiegając w przyszłość, poruszymy również temat dotyczący wykorzystania jej alternatywnych źródeł, czyli dostarczymy Państwu niezbędnych informacji o pompach geotermalnych i solarnych. Wewnątrz numeru znajdą Państwo także szczegółowy opis naszej najnowszej automatycznej pompy– Wilo-Smart. Zachęcamy do zapoznania się z tym wielofunkcyjnym i zaawansowanym technologicznie urządzeniem.

Magazyn PROFI numer 5

Magazyn PROFI numer 5

profi 12

W tym wydaniu prezentujemy między innymi artykuł podpowiadający, jak oszczędzać energię w instalacjach wyposażonych w pompę ciepła. Mamy nadzieję, że w obliczu rosnących cen energii omówienie tego tematu spotka się z Państwa uznaniem. Z przyjemnością przedstawiamy także Wilo z mniejznanej strony – jako producenta kompletnego typoszeregu do przetłaczania wody zanieczyszczonej i ścieków.

Magazyn PROFI numer 4

Magazyn PROFI numer 4

Magazyn PROFI numer 4

W numerze zamieściliśmy prezentację nowej pompy – Wilo‑Smart. Przygotowaliśmy także dla Państwa specjalny dodatek – artykuł, z którego dowiecie się co sprawiło, że pompa Wilo-Stratos ECO otrzymała od Fundacji Warentest najwyższą ocenę.

Magazyn PROFI numer 3

Magazyn PROFI numer 3

Magazyn PROFI numer 3

W bieżącym wydaniu "PROFI" przygotowaliśmy szczególnie ciekawy temat – instalacje solarne! Wiemy, że interesuje się nim wielu z Państwa. Dlatego stworzyliśmy cały cykl artykułów, który dostarczy kompleksowej wiedzy o tych urządzeniach oraz przeprowadzi Państwa przez wszystkie etapy ich montażu. W numerze zamieściliśmy także wiadomości o pompach głębinowych oraz praktyczne wskazówki na temat ich doboru.

Magazyn PROFI numer 2

Magazyn PROFI numer 2

Magazyn PROFI numer 2

W tym numerze znajdą Państwo praktyczne wskazówki na temat doboru pomp oraz ciekawe porady z dziedziny instalacji grzewczych. Szczególnie polecamy artykuł, dotyczący wyników badań najbardziej energooszczędnych pomp na polskim rynku Wilo-Stratos.

Magazyn PROFI numer 1

Magazyn PROFI numer 1

Magazyn PROFI numer 1

Drodzy Państwo,

przedstawiamy pierwszy numer magazynu „PROFI”, wydawnictwa przygotowanego specjalnie dla Profesjonalistów – Instalatorów z branży ogrzewania, chłodnictwa i klimatyzacji. Chcielibyśmy, aby nasze pismo, tak jak produkty WILO, było pomocą w codziennej pracy i źródłem inspiracji. Znajdą w nim Państwo rzetelne artykuły techniczne, fachowe porady oraz informacje o nowościach z branży instalacyjnej.

Witamy

Jeśli mają Państwo pytania prosimy o kontakt.

 

 

T 801 369 456
T 801 DO WILO

F 22 702 61 00

Magazyn PROFI

Podziel się