Automatyzacja w budynkach

Podziel się

Centrala

Wilo Polska Sp. z o.o.

ul. Jedności 5
05-506 Lesznowola

Skontaktuj się z nami!

801 369 456

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 16:00

 

LON

Znormalizowana i niezależna od producenta magistrala

Znormalizowana i niezależna od producenta magistrala do budowy lokalnych sieci inteligentnych czujników, elementów wykonawczych i kontrolerów z dowolnym połączeniem przewodami. Komunikacja odbywa się zależnie od obiektów za pomocą standardowej zmiennej sieciowej (SNVT). Są one opisane w profilu funkcjonalnym: kontroler pompy 8120.

Zalety:

  • Jednolity na całym świecie standard magistrali
  • Mało skomplikowane połączenie przewodami przy dowolnej topologii sieci

Projektowanie niezależne od konkretnego producenta: LON sprawia, że jest to możliwe!

LON jest siecią sterującą, która umożliwia komunikację pionową pomiędzy wszystkimi poziomami automatyki budynku. Wykorzystuje medium komunikacyjne TP/FT10 - skręconą parę przewodów w układzie swobodnej topologii. Wprowadzenie profili funkcjonalnych ułatwiło procedury projektowe z uwagi na niezależność od producentów poszczególnych komponentów.

Bezpośrednia komunikacja urządzeń

LON umożliwia tworzenie struktur zdecentralizowanych, w których urządzenia komunikują się ze sobą bezpośrednio bez ustalania ich hierarchii w sieci. Dzięki zdefiniowaniu rodzajów medium, można realizować nawet skomplikowane struktury. Połączenia logiczne pomiędzy zmiennymi sieciowymi tworzy za pomocą narzędzi integracji sieci i zachowuje w globalnej bazie danych projektu. Profile pozwalają na wykorzystanie komponentów różnych producentów.

Profil funkcjonalny LON pozwala na wiele zastosowań

Rozwiązania Wilo opierają się na profilu funkcjonalnym LON 8120 dla pomp. Urządzenie pompowe w sieci LON zawsze reprezentuje układ pompowy. Nie ma tu znaczenia fakt, czy przyłączony jest układ jednopompowy, dwupompowy, czy wielopompowy. Poniżej udostępniamy dokumentację zawierającą szczegółowe informacje na temat WILO LON oraz informacje niezbędne w procesie projektowania.  

Opis modułów

Typoszereg

  • Stratos/Stratos-D/Stratos-Z

Typoszereg

  • IP-E/DP-E
  • IL-E/DL-E /Economy MHIE
  • Multivert MVIE
  • Helix VE

Typoszereg

  • Wilo-Comfort CO.... /CC
  • Wilo-Comfort COR.... /CC
Podziel się

Witamy

Jeśli mają Państwo pytania prosimy o kontakt.

 

 

T 801 369 456
T 801 DO WILO

F 22 702 61 00

LON

Pioneering for You